Zájazdy je možné spájať, všetky cesty so skúseným sprievodcom.

Napíšte nám o ktorý zájazd máte záujem, zašleme Vám cenu.

20.2.- 4.3. Veľký okruh Namíbiou

3.3. – 14.3. To najkrajšie z Afriky

5.10 – 20.10. To najkrajšie z Afriky

1.11. – 12. 11. To najkrajšie z Afriky

11.11. – 24.11. Veľký okruh Namíbiou

 To najkrajšie z Afriky

(JAR, Botswana, Zimbabwe, Zambia)

Koho by nelákala Afrika, čierna, tajuplná, plná kontrastov. Na jednej strane svetové Kapské mesto na druhej strane primitívne kmene. Čakajú nás úžasné výhľady na Kapské mesto zo stolovej hory, nadýchanie sa atmosféry v legendárnom V&A Waterfronte. Navštívime Mys dobrej nádeje, vrátime sa do 15-teho storočia, keď mys oboplávali portugalský námorníci, očarí nás kolónia tučniakov.

Čo nám vraví Stellenbosch? Minimálne osloví milovníkov vína, ktorý môžu navštíviť TOP vinárstva regiónu avšak produkujúce TOP svetové vína. Jedine na našom zájazde máte možnosť absolvovať unikátnu prehliadku a degustáciu týchto skvelých vín spojených s kulinárskym zážitkom.

Ďalším úžasným mestom JAR je Pretória, jedno z troch hlavných miest krajiny.

Pokračujeme ďalej – Zimbabwe a Viktóriine vodopády, azda najkrajšie vodopády sveta, krajina plná adrenalínu a dobrodružstva. Tu si môžete vybrať rôzne fakultatívne aktivity – otestovať vaše vlastné skúšky odvahy (rafting, bungee….). Ideme ďalej – Botswana – Národný park Chobe – safari po rieke ale aj po súši….Zambia a Viktóriine vodopády z tejto strany, ale aj Livingstone, očarujúci, so svojou zvláštnou atmosférou, koloniálnou atmosférou a typickým africkým trhom.

DSC_8649

DSC_8659 DSC_8724 DSC_8778 DSC_8867 DSC_8923 DSC_9153 DSC_9298 DSC_9446 DSC_9655

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_0935

DSC_0890

DSC_0859

 

 

 

 

 

 

DSC_0036

 

DSC_9954

DSC_0938

 

 

 

 

 

DSC_0908

 

 

DSC_9929

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Veľký okruh Namíbiou

(Windhoek – Fish River Canyon – Luderitz – Sossusvlei – Swakopmund – Pobrežie kostier – Národný park Etosha)

Námíbia – krajina mnohých tvárí  prekvapení. Aby ste ju mohli poznať, pripravili sme pre Vás samostatný zájazd, ktorý viete spojiť s predchádzajúcim zájazdom a tak absolvovať unikátne africké dobrodružstvo. Začneme vo starom koloniálnom Windhoeku a následne sa presunieme na juh až do Fish River Canyonu-najväčšieho afrického kaňonu, počas cesty uvidíme pravý obraz púštnej Namíbie. Preto nás v Ai-Ais prekvapia termálne pramene.

Nemecký kolonializmus mal značný vplyv a je ho cítiť do dnes aj v Luderitze. Mesto duchov – Kolomanskop – opustené mestečko. Pokračujeme do Národného parku Namib. Najikonickejšieho miesto celej Namíbie sa dá označiť Sossusvlei, najvyššie duny… krásna ale nehostinná príroda. Cape Cross, miesto kde v roku 1486 priplával Diego Ciao, veľká kolónia uškatcov. Skeleton Coast Park vraky – stroskotaných ľodí ukrývajúce mnohé nevypovedané príbehy. Geologický unikát – skamenený les. Vstúpime do Opuwo, hlavného strediska ľudí z kmeňa Himba s pôvodnými zvykmi a spôsobmi života. Dodnes sa natierajú okrou a ženy chodia stále obnažené. Navštívime aj himbskú dedinu a jedny z najvyšších vodopádov v Afrike, málo známych Ruacana.

Zlatým klincom nášho zájazdu je Národný park Etosha, divoká zver, exotika a pravá Afrika spolu s prenocovaním priamo v divočine v luxusnej lodge. Na záver navštívime Tsumebe….Tak vidíte sami, Namíbia vyžaduje samostatný zájazd….

 

 

namibia4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

namibia 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

namibia3namibia2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaujímate sa o poznávacie zájazdy do Ázie, Ameriky, Afriky, Európy ? Pokiaľ Vás neoslovil žiadny poznávací zájazd z vyhľadávača alebo chcete cestovať individuálne, vyplňte prosím formulár s Vašimi údajmi a požiadavkami a my pre Vás zostavíme poznávací zájazd vo zvolenej destinácii tak, aby uspokojil Vaše potreby. Poradíme a odporučíme Vám najzaujímavejšie miesta, spôsob cestovania, termín, ubytovanie, sprievodcov a všetky ostatné detaily súvisiace s Vašou cestou za poznaním a dobrodružstvom. V destináciach máme svojich spoľahlivých partnerov, ktorí sa o Vás postarajú a sprostredkujú Vám nezabudnuteľné zážitky.

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Vaše telefónne číslo (povinné)br />

Približný termín (od - do)

Dĺžka zájazdu v dňoch (od - do)

Zvoľte krajinu

Vaše požiadavky